Koç adayları “Koçluk Becerileri” eğitiminde buluştu

Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği’nin (SİMKAD)hayata geçirdiği Goethe Institut İzmir´in katkıları ile Ernst Reuter Vakfı´nın desteklediği, Kariyer Amazon eğitim ve etkinliklerine devam ediyor. Kariyer Eğitimleri kapsamında kasım ayının ilk etkinliği olan, “Koçluk Becerileri” PERYÖN Ege Şubesi Başkan Yardımcısı, Bireysel ve Kurumsal Koç Ece Süeren Ok tarafından gerçekleşti.

İzmir Ticaret Odası’nda iki gün düzenlenlenecek Koçluk Becerileri eğitiminin ilk gününde Ece Süreren Ok, katılımcılara koçluğun tanımını, koç ve danışan arasındaki ilişkinin nasıl olması gerektiği, koç ve danışanın kendilerine ve birbirlerine karşı olan sorumlulukları gibi konularda katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

Koçluğun püf noktaları anlatıldı

Koçluk yapmak isteyen kişilerin doğru kurumlardan doğru eğitimleri alması gerektiğinin altını çizen Süeren Ok, aile ve yaşam koçluğu, ilişki koçluğu, öğrenci ve öğrenci başarı koçluğu, siyasi koçluk, finans koçluğu, sporcu koçluğu, şirket ve yönetim koçluğu gibi farklı alanlarda koçluğun yapılabileceğini söyledi. Süreren Ok, konuyla ilgili olarak, “kendi yaşam çarkınızı oluşturup, çalışmak istediğiniz öncelikli alanı belirleyin” dedi.

Ece Süeren Ok, koçluğun püf noktalarını, koçların dikkat etmeleri gerekenleri uygulamalı bir şekilde eğitime katılanlara anlattı.

SİMKAD Başkanı Gencer: “Eğitim ve etkinliklerimiz devam ediyor”

SİMKAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Gencer, Koçluğun son dönemde oldukça ivme kazandığı ve ilgi gördüğünü söyledi. Hayatın pek çok alanında koçların var olduğunu belirten Başkan Serpil Gencer, doğru kurumlardan iyi eğitimler almış, alanında ve mesleğinde uzman olan Ece Süeren Ok ile “Koçluk Becerileri” eğitimini gerçekleştirmekten dolayı çok memnun olduklarını ifade etti. Kariyer Amazon projesi kapsamında ekim ayı içerisinde de Ece Süeren Ok ile “Koçluk Eğitimi” düzenlediklerini hatırlatan Gencer, bu konuyla ilgili eğitimlerin devam etmesi yönünde kendilerine çok fazla talep geldiği için “Koçluk konusunda daha detaylı  bir eğitim gerçekleştirmeye karar verdik, bu nedenle de ‘Koçluk Becerileri’ eğitimini planladık” dedi.

“Genç kızlarımızın ve kadınlarımızın kariyerlerine farklı bakış açıları ve yön geliştirmelerine destek olmak, onların iş hayatlarında doğru nokta ve pozisyonlarda yer almalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz eğitim ve etkinlikler yeni konularla devam ediyor” diyen Gencer, kasım ayında gerçekleşecek olan diğer eğitim ve etkinliklerle ilgili bilgi vererek şunları söyledi:

“10 Kasım’da, Çamdibi Halk Eğitim Merkezi’nde İBB Meslek Fabrikasının desteğiyle ‘İleri Excel’ eğitimi,

14 Kasım Kordon Otel Çankaya’da İnsan Kaynakları Uzmanlarından staj ve işe alım süreci başta olmak üzere, iş hayatına dair karşılıklı beklentilerin öğrenilebileceği görüşmelerin yapılacağı ‘Speed Dating’ etkinliği gerçekleşecek.

2o Kasım’da ise PERYÖN Ege Şubesi Başkanı Serdar Kalaycıoğlu İş hayatının nasıl mezunlar beklediğini anlatacak,

Diğdem Pelikli ise yine 20 Kasım’da CV hazırlama ve mülakata hazırlanma konusunda önemli bilgileri katılımcılara aktaracak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir