KARİYER AMAZON VE İBB MESLEK FABRİKASI’NDAN İLERİ EXCEL EĞİTİMİ

Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (SİMKAD) projesi olan, Goethe Institut İzmir´in katkıları ile Ernst Reuter Vakfı´nın desteklediği kadın istihdamını arttırmak için hayata geçen Kariyer Amazon, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ile yeni bir eğitim programına imza atıyor. SİMKAD öncülüğünde Kariyer Amazon projesinin paydaşı da olan İBB Meslek Fabrikası eğitmenleri tarafından kursiyerlere İleri Excel Geliştirme ve Uyum konusunda eğitim verilecek.

Kurs iki modülden oluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çamdibi Kurs Merkezi’nde başlayacak olan Excel ile elektronik tablolama ve Excel ile VBA programla olarak iki modül halinde verilecek olan kurslar toplam 56 saat sürecek. Yaklaşık 1 ay sürecek olan İleri Excel eğitiminin sonunda ise kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek.

Kontenjanın 24 kişi ile sınırlı olduğu İleri Excel Geliştirme ve Uyum kurs programına kayıtlar ise egitim@kariyeramazon.com adresinden yapılacak.

İleri Excel eğitimiyle kadınların kariyerlerine katkı sağlayacağız

SİMKAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Gencer Kariyer Amazon projesi kapsamında İBB Meslek Fabrikası ile birlikte düzenlenecek eğitimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Kadınların çalışma hayatında başarılı olabilmesi ve kendilerine artı 1 değer katabilmeleri amacıyla düzenledikleri eğitimlere bir yenisinin daha eklendiğini belirten Başkan Gencer, kendilerine gelen talepler doğrultusunda İleri Excel eğitimini İBB Meslek Fabrikası’nın değerli desteği ile gerçekleştireceklerini söyledi. “Geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren Kişisel Gelişim, Sağlıklı Beslenme, Menti ve mentörlük, İş Hayatında Sosyal Psikoloji, Mülakat Teknikleri ve CV hazırlama, Koçluk gibi kadınların gerek sosyal ve özel yaşamları gerekse iş hayatlarına önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz eğitim ve etkinlikler düzenledik” diyen Gencer, “Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek olan İleri Excel eğitimleriyle de kadınların kariyerlerine artı 1 değer kazandıracağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kariyer Amazon projesinin paydaşlarından biri olan İBB Meslek Fabrikası’nda teşekkür eden Gencer, “Projenin başından beri bizleri yalnız bırakmayan, ülkemizde kadın istihdamın artması amacıyla yürüttüğümüz çalışmalara destek olan İBB Meslek Fabrikası’na kadınlarımız ve SİMKAD adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir